Zapraszamy na I Galę Wolontariatu w Siemiatyczach, 3 grudnia 2019

Zapraszamy na I Galę Wolontariatu w Siemiatyczach, 3 grudnia 2019

„A co ja mogę?” – odpowiedzi m.in. na to pytanie będziemy poszukiwać 3 grudnia podczas Gali Wolontariatu, która po raz pierwszy odbędzie się w Siemiatyczach. Swój udział zapowiedzieli m.in.: dr Anna Drabarz – Pełnomocniczka Zarządu Woj. Podlaskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami; dr Paweł Grabowski – Prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.

Zapraszamy wolontariuszy, organizacje społeczne, instytucje i osoby, które zainteresowane są tematyką wolontariatu oraz pomagania.

Podczas Gali zostaną rozdane Nagrody im. Łukasza Glinko w Konkursie na Najaktywniejszego Wolontariusza (kandydatów do nagrody można zgłaszać jeszcze do 25 listopada, więcej o konkursie na: www.dikpsiemiatycze.org).
Ponadto będą wręczone nagrody laureatom konkursu na najlepsze opowiadanie o wolontariacie.

Wolontariusze i organizacje społeczne dowiedzą się z jakiego wsparcia mogą skorzystać w ramach projektu „PełnoAktywni Wolontariusze”, a także co daje bycie członkiem ogólnopolskiego Korpusu Solidarności.

Gala Wolontariatu jest organizowana przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”; w partnerstwie z Miastem Siemiatycze oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim. Została objęta patronatem medialnym przez: Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz oraz TVP3 Białystok.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

PROGRAM:

11.30 Rejestracja gości. Filmowa prezentacja działalności Organizatorów

12.30 Powitanie. Prezentacja projektu „PełnoAktywni Wolontariusze”

12.45 Aktywność społeczna śp. Łukasza Glinko – patrona konkursu na najaktywniejszego wolontariusza

13.00 Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030

13.30 „A co ja mogę?” – panel dyskusyjny z udziałem m.in.: dr Anny Drabarz – Pełnomocniczki Zarządu Woj. Podlaskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami; dr Pawła Grabowskiego – Prezesa Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, inicjatora budowy pierwszego wiejskiego stacjonarnego hospicjum, w Makówce w pow. hajnowskim

14.30 Przerwa na kawę

15.00 Wręczenie nagród w konkursie na opowiadanie o wolontariacie. Wręczenie nagród w konkursie na najaktywniejszego wolontariusza

16.00 Podsumowanie, wspólne pamiątkowe zdjęcie, poczęstunek

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału do dnia 01.12.2019 pod nr tel. 606656381

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „PełnoAktywni Wolontariusze” i jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności – CRSO ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.