PełnoAktywni

PełnoAktywni

PełnoAktywni

Kim są PełnoAktywni?
Specjalizujemy się w robieniu Dobra! Jesteśmy wolontariuszami. Są wśród nas osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ale to nie wygląd, wzrost, wózek, kule czy kiepski wzrok nas definiują, lecz stosunek do świata.

Co daje nam wolontariat?
Wyszliśmy z domu, czujemy się potrzebni, zaczęliśmy normalnie żyć, niektórzy znaleźli pracę i przeszli wreszcie „na swoje”.

Co robimy jako wolontariusze?
Pomagamy innym niepełnosprawnym także ogarnąć swoje życie, a ponadto organizujemy zbiórki charytatywne, asystujemy przy imprezach sportowych, prowadzimy punkt antydyskryminacyjny i centrum wolontariatu, organizujemy warsztaty które oswajają z niepełnosprawnością, przygotowujemy przewodnik po miejscach dostępnych także dla „wózkersów”, rozbrajamy wszelkie mity o niepełnosprawności.

DLACZEGO POTRZEBUJEMY WŁAŚNIE CIEBIE?

Każdy ma jakieś talenty, umiejętności, czy np. szczególny poziom wrażliwości – coś, co może ofiarować  innym, a przy tym samemu poczuć się potrzebnym i zdobyć nowe doświadczenie.  Wystarczy odkryć w sobie ów potencjał, zebrać chęci do działania i…  można rozpoczynać ekscytującą przygodę z wolontariatem! Nasze hasło brzmi: „Najpierw wyszliśmy z domu, a potem wszystko stało się możliwe” 

Dołącz do nas! Zapraszamy zarówno osoby sprawne, jak i z niepełnosprawnością, w każdym wieku, każdej profesji, o różnych zainteresowaniach.

ZADZWOŃ, NAPISZ!

Tel. 600 881 572

email: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

JAK DOŁĄCZYĆ?

Wypełnij prosty formularz i przyślij do nas, odezwiemy się i umówimy na spotkanie. Masz pytania, dzwoń śmiało!

Formularz_PełnoAktywni (wersja edytowalna DOC)

formularz_PelnoAktywni(w wersji PDF)

Od 2019 r. działamy już na terenie całego Subregionu Bielskiego. Nawiąż współpracę z jedną z organizacji, która pełni funkcję Lidera Wolontariatu Integracyjnego. Wybierz organizację, która najbardziej Ci odpowiada, jest najbliżej Ciebie:

POWIAT SIEMIATYCKI:

WTZ w Dołubowie przy Stowarzyszeniu Pomocy Szansa

Stowarzyszenie „Nasza Tradycja”

Stowarzyszenie „Podlaski Raj”

Stowarzyszenie „Rach Ciach”)

POWIAT BIELSKI:

Stowarzyszenie „Lazur Nadziei”

Fundacja Futurum

Stowarzyszenie Autentyczni

POWIAT HAJNOWSKI:

Stowarzyszenie „Kreatorzy Rzeczywistości”

Fundacja Freesia

TROCHĘ HISTORII… 

Nazwa  PełnoAktywne Centrum Wolontariatu wzięła się od jego inicjatorów – PełnoAktywnych, czyli grupy osób z niepełnosprawności, którzy postanowili coś zmienić w swoim życiu. Pomysł na utworzenie centrum wolontariatu zrodził się jesienią 2015 r. Potrzebne było miejsce, które przyciągałoby zarówno nowych wolontariuszy, jak i osoby potrzebujące pomocy. Miejsce, gdzie wolontariusze mogą się spotkać, dzielić doświadczeniem, gdzie otrzymają wsparcie i porządną dawkę wiedzy. Ponadto miejsce, gdzie fachowe wsparcie otrzymają organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, które zechcą z wolontariuszami podjąć współpracę. Stowarzyszenie nie dysponowało jednak lokalem w Siemiatyczach, nie było też funduszy na realizację nowego projektu społecznego.  Ale była grupa aktywnych ludzi, była energia do wspólnego działania, więc warto było spróbować. Pierwsze środki pojawiły się w 2016 r. wraz z wygraniem konkursu na Mikrodotacje FIO. Z prośbą o użyczenie lokalu zwróciliśmy się z kolei do samorządu. Powiat Siemiatycki udostępnił nam odpowiednie pomieszczenie przy budynku siemiatyckiego liceum.  Od kwietnia 2017 r., dzięki z kolei pomocy Miasta Siemiatycze i MOSiR korzystaliśmy z pomieszczenia w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Siemiatyczach. Od kwietnia 2018 r. dysponujemy już własnym lokalem, który wynajęliśmy dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Demokracja w Działaniu, a od czerwca 2019 dzięki wsparciu z Narodowego Instytutu wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (program FIO 2014-2020).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE  „PełnoAktywni Wolontariusze” (czerwiec 2019 – październik 2020)