PełnoAktywni

PełnoAktywni

PełnoAktywni

Kim są PełnoAktywni?
Specjalizujemy się w robieniu Dobra! Jesteśmy wolontariuszami. Są wśród nas osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ale to nie wygląd, wzrost, wózek, kule czy kiepski wzrok nas definiują, lecz stosunek do świata.

Pomysł na utworzenie PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu  zrodził się jesienią 2015 r. Obecnie PełnoAktywni to już duża społeczność, skupiająca ponad 120 wolontariuszy, 20 koordynatorów wolontariatu integracyjnego, mnóstwo Przyjaciół i Sojuszników (organizacji, instytucji, osób prywatnych) w całym Subregionie Bielskim.

Co daje nam wolontariat?
Wyszliśmy z domu, czujemy się potrzebni, zaczęliśmy normalnie żyć, niektórzy znaleźli pracę i przeszli wreszcie „na swoje”.

Co robimy jako wolontariusze?
Pomagamy innym, organizujemy zbiórki charytatywne, asystujemy przy imprezach sportowych, prowadzimy punkt antydyskryminacyjny i centrum wolontariatu, organizujemy warsztaty które oswajają z niepełnosprawnością, przygotowujemy przewodnik po miejscach dostępnych także dla „wózkersów”, rozbrajamy wszelkie mity o niepełnosprawności.

DLACZEGO POTRZEBUJEMY WŁAŚNIE CIEBIE?

Każdy ma jakieś talenty, umiejętności, czy np. szczególny poziom wrażliwości – coś, co może ofiarować  innym, a przy tym samemu poczuć się potrzebnym i zdobyć nowe doświadczenie.  Wystarczy odkryć w sobie ów potencjał, zebrać chęci do działania i…  można rozpoczynać ekscytującą przygodę z wolontariatem! Nasze hasło brzmi: „Najpierw wyszliśmy z domu, a potem wszystko stało się możliwe” 

Dołącz do nas! Zapraszamy zarówno osoby sprawne, jak i z niepełnosprawnością, w każdym wieku, każdej profesji, o różnych zainteresowaniach.

ZADZWOŃ, NAPISZ!

Tel. 600 881 572

email: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

JAK DOŁĄCZYĆ?

Wypełnij prosty formularz i przyślij do nas, odezwiemy się i umówimy na spotkanie. Masz pytania, dzwoń śmiało!

Formularz_PełnoAktywni (wersja edytowalna DOC)

formularz_PelnoAktywni(w wersji PDF)

Od 2019 r. działamy już na terenie całego Subregionu Bielskiego. Nawiąż współpracę z jedną z organizacji, która pełni funkcję Lidera Wolontariatu Integracyjnego. Wybierz organizację, która najbardziej Ci odpowiada, jest najbliżej Ciebie:

POWIAT SIEMIATYCKI:

WTZ w Dołubowie przy Stowarzyszeniu Pomocy Szansa

Stowarzyszenie „Nasza Tradycja”

Stowarzyszenie „Podlaski Raj”

Stowarzyszenie „Rach Ciach”

POWIAT BIELSKI:

Stowarzyszenie „Lazur Nadziei”

Fundacja Futurum

Stowarzyszenie Autentyczni

POWIAT HAJNOWSKI:

Stowarzyszenie „Kreatorzy Rzeczywistości”

Fundacja Freesia

ZOBACZ, CO U NAS SŁYCHAĆ:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE  „PełnoAktywni – SamoSprawni” (styczeń 2021 – czerwiec 2022)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE  „PełnoAktywni Wolontariusze” (czerwiec 2019 – październik 2020)