Poznaję, doświadczam, rozumiem

Poznaję, doświadczam, rozumiem

Poznaję, doświadczam, rozumiem

Zasłoń oczy i używając wyłącznie zmysłu dotyku rozpoznaj osoby i różne przedmioty. Opowiedz co „widzisz”, kiedy nie widzisz. Spróbuj przy użyciu jednej reki  pozapinać guziki. Wytłumacz „na migi” kolegom co lubisz, a czego nie lubisz. Poczuj jak to jest być zdanym na pomoc innych. Opowiedz jak się czułeś i co cię najbardziej denerwowało? Już wiesz jak czują się osoby z niepełnosprawnościami? Wiesz, jak im pomóc, a jednocześnie uszanować ich godność  i po prostu nie przesadzić z tą  pomocą? Doceniasz, jakimi niesamowitymi umiejętnościami dysponują osoby niepełnosprawne?

Nie każdy ma możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Zwłaszcza dzieci mogły jeszcze nigdy nie poznać osoby niewidomej, na wózku, niesłyszącej…. Skąd mają zatem czerpać wiedzę na temat tego, jak się zachować?

Organizujemy warsztaty oswajające z niepełnosprawnością. Autorski program warsztatów pt. „Poznaję, doświadczam, rozumiem” adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży. Uczymy poprzez doświadczenie. Każdy ma możliwość na chwilę poczuć się jak osoba na wózku czy niewidoma. Wzmacniamy wrażliwość, empatię, uczymy jak zachować się w towarzystwie osób z różnymi niepełnosprawnościami,  aby wszyscy czuli się swobodnie i komfortowo.

 

Chcesz zorganizować warsztaty u siebie w szkole, w bibliotece, ośrodku kultury?

Napisz: pelnoaktywni@centrumnawschodzie.pl

lub zadzwoń: 600 881 572

 

ZOBACZ relacje z przykładowych warsztatów:

Warsztaty w LO w Siemiatyczach

Warsztaty w Osmoli