SPOTKANIE DLA NAUCZYCIELI DOTYCZĄCE SZKOLNEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

SPOTKANIE DLA NAUCZYCIELI DOTYCZĄCE SZKOLNEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim, ul. Kazimierzowska 14

Start:  13 grudnia (wtorek) 2022 r., godz. 16.00

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” serdecznie zapraszają na spotkanie nauczycieli, którzy prowadzą szkolny wolontariat, jak również i tych, którzy dopiero chcą prowadzić wolontariat w szkole. Aby wziąć udział w spotkaniu należy być zarejestrowanym/-ą w Systemie Obsługi Wolontariatu.

Tematyka spotkania: organizacja i prowadzenie wolontariatu w szkole, kwestie formalne współpracy z wolontariuszami, przykłady dobrych praktyk, etapy organizacji akcji wolontariackich, możliwości realizacji działań w środowisku szkolnym i lokalnym, specyfika wolontariatu długoterminowego, gdzie można zaangażować się w wolontariat długoterminowy, oferty wolontariatu; prawne aspekty wolontariatu, prezentacja Korpusu Solidarności, rejestrowanie się w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW).

Prowadząca: Katarzyna Kamecka-Lach –koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”, inicjatorka Podlaskiej Sieci Samopomocowej „Podaj Dalej” i Forum Szkolnych Koordynatorów Wolontariatu.

Organizatorzy oferują: bezpłatne atrakcyjne spotkanie i poczęstunek.

Zgłoszenia: tel. kom. +48 600 881 572 lub +48 501 838 987.

Spotkanie zorganizowano z finansowym wsparciem NIW – CRSO ze środków Programu Korpus Solidarności.