Białe Kapelusze – 100 lat praw wyborczych Polek

Białe Kapelusze – 100 lat praw wyborczych Polek

Czy już znacie naszą  rocznicową stronę Białe Kapelusze? Polubcie, zaglądajcie, sporo się tam będzie w najbliższym czasie działo. Bo 100-lecie praw wyborczych kobiet już niedługo – 28 listopada. A nasza nowa administratorka strony, Zyta ma świetne pomysły i duży talent grafika 🙂

 

PRZECZYTAJ O INICJATYWIE:

Włóż „Biały Kapelusz” i świętuj z nami stulecie praw wyborczych Polek. Masz ku temu wiele powodów! Do wspólnego świętowania zapraszamy Wszystkich, a w szczególny sposób – Mieszkanki i Mieszkańców małych miast i wsi.

DLACZEGO „BIAŁE KAPELUSZE”?
„Biały Kapelusz” to symbol – odniesienie do białych strojów sufrażystek. Nie traktuj go zatem dosłownie, wyłącznie jako część garderoby. „Biały Kapelusz” wyróżnia z tłumu, dodaje odwagi, zmienia punkt widzenia. Nawet jeśli włożysz go jedynie w swojej wyobraźni, to noś go zawsze z dumą!

DO CZEGO ZAPRASZAMY?
Wierzymy, że hasło „Białe Kapelusze” rozbudzi Twoją kreatywność. Chcemy bowiem dzięki tej akcji zainicjować wiele pojedynczych rocznicowych działań, różnorodnych w swoim charakterze. Dołącz! Podejmij działanie także u siebie na wsi, w mieście, na osiedlu, w szkole, w świetlicy, w bibliotece, itp. Pochwal się tym, co planujesz zrobić.

KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI?
Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”, ze wsi Osmola na Podlasiu.

Trzy, dwa, jeden, start!
I WSZYSCY ZAKŁADAMY „Białe Kapelusze!”

***************************************
Akcja „Białe Kapelusze” została uruchomiona z potrzeby uczczenia ważnej dla nas wszystkich rocznicy. Jest inicjatywą w pełni oddolną, obywatelską, bezpartyjną.