Dołącz do lokalnej koalicji wolontariatu – zapraszamy na spotkanie!

Dołącz do lokalnej koalicji wolontariatu – zapraszamy na spotkanie!

Termin spotkania: 12 lipca 2021, godz. 10.00

Miejsce: WTZ Wojownicy, Dołubowo 35, gmina Dziadkowice

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” serdecznie zapraszają na spotkanie lokalnej koalicji wolontariatu. Zapraszamy organizacje i instytucje współpracujące z wolontariuszami na terenie Subregionu Bielskiego (powiaty: siemiatycki, bielski, hajnowski). Podczas spotkania porozmawiamy o doświadczeniach i nowych potrzebach wynikających ze stanu epidemii, o perspektywach rozwoju wolontariatu w naszym Subregionie, zaplanujemy też konkretne działania i akcje wolontarystyczne, które wspólnie zrealizujemy jeszcze w tym roku. Uczestnicy spotkania poznają także ofertę Korpusu Solidarności, w tym dotyczącą Systemu Obsługi Wolontariatu (SOW), oraz korzyści płynące z posiadania karty wolontariusza. Opowiemy o zaplanowanych na ten rok konkursach dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu: subregionalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Będzie można też dowiedzieć się, jak zdobyć certyfikat KS „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

W celu zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny na nr telefonu: +48 600 881 572.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kamecka-Lach – doświadczona animatorka i trenerka. Specjalizuje się w tematyce niepełnosprawności i wolontariatu integracyjnego. Od 2019 r. trenerka w Korpusie Solidarności. Inicjatorka i koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, które skupia wolontariuszy i organizacje z Subregionu Bielskiego. Prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”.

Spotkanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.