Jak mówić, przemawiać, i… czerpać z tego przyjemność?

Jak mówić, przemawiać, i… czerpać z tego przyjemność?

Za nami dwa dni intensywnej pracy pod mistrzowskim okiem Piotra Szekowskiego, spędzone w magicznej, gościnnej atmosferze Hotelu Nowodwory w Ciechanowcu.Szkolenie z wystąpień publicznych zorganizowaliśmy w dniach 10-11 grudnia 2021 r. z myślą o rozwoju instytucjonalnym naszej organizacji. Wzięli w nim udział członkowie naszego Stowarzyszenia,  wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu, osoby blisko z nami współpracujące.

Wystąpienia publiczne – tego nie unikniesz…

Wszyscy jesteśmy społecznikami, realizujemy wiele projektów i działań, niedawno uruchomiliśmy także społeczną telewizję internetową NGOtv. Kontakt z ludźmi to zatem nasza codzienność.  Podejmujemy tak wiele ważnych tematów społecznych, ale nie zawsze jesteśmy usłyszani, albo właściwie zrozumiani… Można szukać tego przyczyn na zewnątrz, w innych ludziach, albo można spróbować poprawić własne kompetencje.
 

Więcej wiedzy, mniej stresu

My postanowiliśmy poznać tajniki koncentracji, mowy ciała, przemawiania przed publicznością (tą większą i tą mniejszą, także jeden na jeden), wystąpień przed kamerą, zasady interesującego budowania opowieści. Pomógł nam w tym Piotr Szekowski, aktor i doświadczony trener w Akademii Komunikacji. Oprócz udziału w 16-godzinnym szkoleniu stacjonarnym, otrzymaliśmy także dostęp do materiałów szkoleniowych online. Czy staliśmy się od razu mistrzami słowa mówionego? Pewnie nie, i jeszcze długa droga przed nami. Jednakże dzięki temu szkoleniu poznaliśmy swoje mocne strony a także  wiemy, nad czym każdy z nas powinien jeszcze   popracować. Dostaliśmy konkretne narzędzia i zostaliśmy objęci dalszym wsparciem doradczym. Już wiemy, że wystąpienia publiczne nie muszą być stresującym przeżyciem. Mogą być przyjemnym doświadczeniem, a nawet fascynującą przygodą.
 

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Podaj Dalej – Podlaska Sieć Samopomocowa”, który jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu  Fundusz Inicjatywy Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.