Korpus Solidarności wystartował!

Korpus Solidarności wystartował!

Dwa dni z ponad setką ludzi, dla których potrzeby innych są na tyle ważne, że gotowi są je zaspokajać nie oczekując niczego  w zamian. Wolontariusze. To w ich towarzystwie spędziliśmy wspomniane  dwa dni w Warszawie. Pierwsze Forum Wolontariatu w dniach 24-25 października 2019 było zarazem inauguracją Korpusu Solidarności – programu rozwoju wolontariatu długoterminowego. Tej najtrudniejszej formy wolontariatu. Przyjemnie jest raz w roku włączyć się w jakąś akcję pomocową. Ale prawdziwą sztuką jest związać się z organizacją na co najmniej rok.

Jak było na Forum? Warsztaty, wizyty studyjne i niekończące się opowieści. Dużo śmiechu i optymizmu, bo któż inny jak nie wolontariusz potrafi zawsze dostrzec „jasną stronę życia”? Niecodzienne spotkania, z Jaśkiem Melą, z Joasią i Anetą ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, z Majką z Fundacji Leżę i Pracuję, z Magda Rysuje, ze świetną ekipą która w „centrali” zawiaduje Korpusem Solidarności, a także z ludźmi z regionów, którzy podjęli mega wyzwanie i wolontariat długoterminowy dziergają w swoich miastach, gminach, wioskach. Wróciliśmy z głowami pełnymi nowych pomysłów.

Chcesz się dowiedzieć, co planujemy teraz u nas? Dzwoń, pisz, umówimy się na kawę i wszystko Ci opowiemy! Może Ty też dasz się wciągnąć w wolontariat?