Młodzi w wolontariacie – zapraszamy na debatę do Mielnika!

Młodzi w wolontariacie – zapraszamy na debatę do Mielnika!

Zapraszamy do Mielnika (powiat siemiatycki) na debatę o wolontariacie. Temat: „Daj się wciągnąć w wolontariat! – wolontariat długoterminowy a aktywność młodych mieszkańców terenów wiejskich”.

Termin: 10 września 2021, godz. 11.30

Miejsce: Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej w Mielniku, ul. Brzeska 71

Jeśli współpracujesz z młodzieżą, jesteś koordynatorem/ką wolontariatu w organizacji, instytucji, szkole, albo dopiero chcesz podjąć współpracę z wolontariuszami, czekamy na Ciebie! Na spotkaniu dowiesz się także o ofercie Korpusu Solidarności skierowanej do wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, organizatorów wolontariatu, w tym szkolnych kół wolontariatu. 

Sama debata rozpoczyna się o godz. 11.30, ale warto przyjść już ma godz. 10.00, gdyż wcześniej zostaną zaprezentowane wyniki diagnozy dotyczącej sytuacji młodych mieszkańców Gminy Mielnik. Będzie to doskonały punkt wyjścia do podjęcia dyskusji.

Podczas debaty porozmawiamy o tym, jak angażować młode osoby w życie swojej wsi, gminy, powiatu. Zwłaszcza teraz, po długim okresie nauki zdalnej, powrót do aktywności, osobistych spotkań, odbudowa relacji rówieśniczych okazuje się nie lada wyzwaniem.  Zastanowimy się jak wolontariat nam w tym może pomóc, jak wykorzystać ofertę Korpusu Solidarności, wymienimy się doświadczeniami i nawiążemy współpracę. 

Organizatorzy debaty: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”

W celu zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny na nr telefonu: +48 600 881 572.

Debatę poprowadzi Katarzyna Kamecka-Lach – doświadczona animatorka i trenerka. Specjalizuje się w tematyce wolontariatu integracyjnego. Inicjatorka i koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, które skupia wolontariuszy z Subregionu Bielskiego, w tym osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie” oraz Spółdzielni Socjalnej „Esskapada”.

Organizacja debaty jest możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.