Nowi e-Mocni w Dziadkowicach!

Nowi e-Mocni w Dziadkowicach!

Niektórzy pierwszy raz i z pewną nieśmiałością…niektórzy już całkiem odważnie! W ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” przeszkoliliśmy kolejną grupę mieszkańców gminy Dziadkowice. Tym razem, oprócz podstaw obsługi komputera i internetu, skupiliśmy na tematyce poszukiwania pracy. Naszymi uczestnikami były bowiem tym razem głównie osoby bezrobotne. Nauczyli się jak i gdzie szukać ogłoszeń o pracę, w tym jakie możliwości w tym zakresie (co było duzym zaskoczeniem dla uczestników) daje Facebook: strony oraz grupy lokalne i branżowe. Pokazaliśmy także możliwości jakie dają e-usługi publiczne, jak komunikować się z urzędem gminy i ZUS. W ramach relaksu „podróżowaliśmy” po różnych zakątkach Polski i świata, wykorzystując mozliwości jakie daje mapa na Google.
Część uczestników zdecydowała się na udział w bardziej zaawansowanym poziomie szkoleniowym, m.in. aby poznać tajniki pakietu Office oraz nauczyć się pisać CV i list motywacyjny. Zatem do zobaczenia wkrótce!

Zapraszamy na stronę facebookową projektu: e-Mocni Dziadkowice

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”).