PODPISUJMY PETYCJĘ! Niech „100 lat praw wyborczych Polek” rozbłyśnie na siemiatyckim starostwie!

PODPISUJMY PETYCJĘ! Niech „100 lat praw wyborczych Polek” rozbłyśnie na siemiatyckim starostwie!

 

DLACZEGO POWINNAŚ/POWINIENEŚ PODPISAĆ TĘ PETYCJĘ: Mieszkasz w powiecie siemiatyckim? Równe prawa obywatelskie kobiet i mężczyzn są dla Ciebie ważne? I tak jak my uważasz, że z okazji setnej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych, która przypada 28 listopada 2018 r., na budynku starostwa powiatowego w Siemiatyczach powinna pojawić się rocznicowa iluminacja? Podpisz petycję! Pokażmy Polsce i światu, że także my, mieszkańcy powiatu siemiatyckiego świętujemy 100 lat praw wyborczych Polek, oraz że udział kobiet w życiu publicznym jest dla nas ważny!

PETYCJA:

Do Starosty Powiatu Siemiatyckiego

Jak wyglądałaby współczesna Polska, gdyby kobiety nadal nie mogły brać udziału w wyborach i być wybierane? Niewiele osób wie, że Polki jako jedne z PIERWSZYCH kobiet w Europie uzyskały czynne i bierne prawa wyborcze. W tym roku, 28 listopada, mija 100 lat od tego wydarzenia.

My, mieszkanki i mieszkańcy powiatu siemiatyckiego uważamy, że setna rocznica uzyskania przez Polki praw wyborczych zasługuje na upamiętnienie w formie iluminacji na budynku naszego starostwa. Powiat posiada specjalny projektor, z którego rocznicowa grafika mogłaby być wyświetlana zarówno w pobliżu wspomnianej daty 28 listopada 2018 roku, jak i 26 stycznia 2019 roku, kiedy to przypada setna rocznica pierwszych wyborów z udziałem kobiet.

Ta symboliczna iluminacja będzie wyrazem szacunku zarówno dla kobiet angażujących się ponad 100 lat temu w działania niepodległościowe oraz walczących o równe prawa obywatelskie, jak i dla współczesnych kobiet, w tym radnych, wyborczyń, urzędniczek starostwa, mieszkanek naszego powiatu, wszystkich Polek.

Petycja dostępna TUTAJ