Kolejna grupa wolontariuszy gotowa do działania!

Kolejna grupa wolontariuszy gotowa do działania!

Sobota 10 listopada, początek długiego świątecznego weekendu. Siemiatyccy wolontariusze nie spędzili soboty jednak na wylegiwaniu się w łóżku albo oglądaniu telewizji. Spędzili ją razem z nami, aktywnie, na szkoleniu pt. „Wolontariat i wolontariusze”.

Zdobyli nową wiedzę nt. praw i obowiązków wolontariuszy, dowiedzieli się czym różni się wolontariat akcyjny od długookresowego, na czym polega wolontariat europejski EVS, kim są PełnoAktywni i jaką zmianę w życiu osób z niepełnosprawnościami niesie wolontariat, co oferuje wolontariuszom nowy rządowy program – Korpus Solidarności? Była okazja dowiedzieć się więcej o sobie samym, o wartościach i motywacjach, jakimi każdy z nas kieruje się w pracy na rzecz innych. Pracowaliśmy także już wokół konkretnych działań i projektów, które bez pomocy wolontariuszy nie mogłyby być zrealizowane, takich jak: mapa dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami, a także zbliżający się 15 Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Podlaska Sieć Wolontariatu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem było Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk przy wsparciu dwóch lokalnych organizacji członkowskich Podlaskiej Sieci Wolontariatu: Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie” oraz Dekanalnego Instytutu Kultury Prawosławnej. Szkolenia tego typu odbywają się w całym województwie podlaskim. Aby dowiedzieć się o terminie i miejscu kolejnego szkolenia w naszym subregionie zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” (tel. 600 881 572) albo z organizatorem projektu: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT (tel. 87 565 02 58, wolontariat@pryzmat.org.pl).