Obudź w sobie Samarytanina!

Obudź w sobie Samarytanina!

Obudź w sobie Samarytanina!

Zachęcamy do udziału w świątecznej zbiórce rzeczowej. Zebrane dary zostaną przekazane mieszkańcom Domu Opieki w Grabarce. Okres okołoświąteczny to szczególnie trudny czas dla osób samotnych, chorych, mieszkających z dala od bliskich lub nie mających ani rodziny ani przyjaciół. Organizatorzy akcji postanowili odwiedzić z kolędą mieszkańców Domu Opieki w Grabarce i każdego obdarować świąteczną paczką. Im więcej uda się zebrać darów, tym paczki będą hojniejsze. Organizatorami akcji są: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, Stowarzyszenie „Nasza Tradycja”, Spółdzielnia Socjalna „Esskapada”, Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”.

Jakie dary i gdzie można przynieść?

ZBIERAMY: środki higieny osobistej i kosmetyki (szampony, płyny, pasty, żele, mydła, kremy, balsamy, itp.), nieduże nowe ręczniki, herbatę, kawę, wodę i soki w małych butelkach z ustnikiem (dla osób leżących), słodycze w zamkniętych opakowaniach (czekolada, ciastka).

Dary zbierane są w Siemiatyczach, w Domu Parafialnym przy ul. Powstania Styczniowego 1.  Akcja trwa do końca grudnia 2019.

Zostań wolontariuszem Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie”!

Jeżeli chcesz pomagać systematycznie osobom starszym, chorym, z niepełnosprawnościami, zostań wolontariuszem! Zgłoś się bezpośrednio do Prawosławnego Domu Opieki „Eleos”, Grabarka 16, gmina Nurzec Stacja, tel.: (0 85) 749 35 58, lub do organizatorów akcji, tel.: 664 907 895 (Nasza Tradycja) lub 600 881 572 (Centrum na Wschodzie). Jako wolontariusz nie musisz mieć jakichś specjalnych umiejętności czy predyspozycji. Wystarczy, że masz chęci i znajdziesz choć odrobinę czasu. Możesz pomagać na różne sposoby. Pamiętaj, że sama Twoja obecność, spędzenie z kimś czasu, wspólne rozwiązywanie krzyżówki, spacer, to bezcenne dary dla drugiego człowieka.

Wejdź na wydarzenie na facebooku!

Akcja „Obudź w sobie Samarytanina!” realizowana jest w ramach zadania „Partnerstwo dla Wolontariatu” finansowanego ze środków programu Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Obudź w sobie Samarytanina!