Zapraszamy na Forum Samorzeczników „Własnym Głosem 2022”

Zapraszamy na Forum Samorzeczników „Własnym Głosem 2022”

Spotkajmy się 20 czerwca 2022 r. w Bielsku Podlaskim, w Bielskim Domu Kultury (ul. 3 Maja 2), aby porozmawiać o sprawach ważnych (choć często zaniedbywanych) dla nas wszystkich, którzy uważamy, że nasza różnorodność to nasza siła i „nic o nas bez nas”. Pod wspólnym tytułem „Własnym Głosem 2022” odbędzie się Forum Samorzeczników oraz nasz coroczny, już V Subregionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami i Wasze rodziny, zapraszamy organizacje społeczne, samorządy, instytucje, wszystkich, którzy czują się sojusznikami osób z niepełnosprawnościami, albo chcieliby podjąć działania sojusznicze, ale nie mieli dotąd okazji.

Już tradycyjnie, na naszych spotkaniach będziemy podejmować „gorące” tematy wokół Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami, a wątki z dyskusji panelowych będzie okazja przenieść też do kuluarowych rozmów przy kawie. Jak zwykle będzie też coś dla ducha, a znając aktorów z Teatru T3, świetna zabawa gwarantowana!

 Tym razem głównymi gospodarzami spotkania będą SamoSprawni! Są to Samorzecznicy i Samorzeczniczki, którzy przez ostatnie miesiące zdobywali wiedzę i budowali odwagę, aby mówić głośno, we własnym imieniu o swoich sprawach i kwestiach ważnych dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami.

PROGRAM SPOTKANIA:

godz. 9.30 – Rejestracja gości

godz. 10.00 – Otwarcie spotkania, powitanie

godz. 10.30 –  Prezentacja efektów projektu „PełnoAktywni – SamoSprawni”

godz. 11.15 – Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Akademii Samorzeczników

godz. 11.30 – Dyskusje panelowe z udziałem ekspertów i samorzeczników: „10 lat Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami z perspektywy krajowej i lokalnej, czyli co osiągnęliśmy i dokąd zmierzamy”. „Każdy ma prawo do wyboru. Wspieranie podejmowania decyzji jako fundament niezależnego życia”

godz. 12.45 – Przerwa na kawę i rozmowy kuluarowe

godz. 13.15 – Występ Teatru T3 działającego przy Polskim Związku Niewidomych w Białymstoku

godz. 14.30 – Lunch i rozmowy kuluarowe

godz. 15.15 – Podsumowanie, wspólne pamiątkowe zdjęcie i zakończenie spotkania

ZGŁOSZENIA CHĘCI PRZYBYCIA: tel. 600 881 572, stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”Podlaski Sejmik Osób z NiepełnoSprawnościami

PARTNERZY: Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Lazur Nadziei”Klaster NGO (OWES w Subregionie Bielskim)

HONOROWY PATRONAT Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

PATRONAT MEDIALNY: Telewizja społeczna NGOtvBielsk.eu

Forum Samorzeczników „Własnym Głosem 2022” jest organizowane w ramach projektu „PełnoAktywni-SamoSprawni” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.