Zapraszamy na spotkanie dla organizatorów wolontariatu (liderów i kierowników)

Zapraszamy na spotkanie dla organizatorów wolontariatu (liderów i kierowników)

MIEJSCE: Lokalne Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Dziadkowicach, Kąty 22

START: 16 listopada (czwartek) 2023r., godzina 12.30

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT oraz Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” serdecznie zapraszają na spotkanie przygotowane z myślą o obecnych i przyszłych organizatorach wolontariatu. Zapraszamy liderów, kierowników, dyrektorów oraz inne osoby, które podejmują decyzje w instytucji/organizacji lub zajmują się wolontariatem, jak również które dopiero chcą wprowadzić u siebie wolontariat.

PROGRAM: Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się jak organizować współpracę z wolontariuszami, jaki jest zakres zadań koordynatora wolontariatu, jakie są etapy wdrażania wolontariatu w organizacji/instytucji, kwestie prawne związane z wolontariatem.  Spotkanie służyć będzie także nawiązaniu współpracy, wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk w organizacji wolontariatu. Zostaną przedstawione zasady udziału w Programie Korpus Solidarności (KS), oferta KS skierowana do organizatorów wolontariatu, rejestrowanie się w Systemie Obsługi Wolontariatu (SOW), kryteria przyznania certyfikatu „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” Korpusu Solidarności.

Uczestnicy będą mieć także okazję opowiedzieć o planowanych działaniach oraz akcjach pomocowych i zachęcić inne organizacje/instytucje do włączenia się we wspólne pomaganie.

PROWADZĄCA: Katarzyna Kamecka-Lach – doświadczona animatorka i trenerka, inicjatorka i koordynatorka PełnoAktywnego Centrum Wolontariatu, prezeska Stowarzyszenia „Centrum na Wschodzie” oraz Spółdzielni Socjalnej „Esskapada”, inicjatorka Podlaskiej Sieci Samopomocowej „Podaj Dalej” oraz Forum Szkolnych Koordynatorów Wolontariatu.

ORGANIZATORZY OFERUJĄ: bezpłatne atrakcyjne spotkanie i poczęstunek.

ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia telefoniczne, kom. +48 600 881 572 lub +48 501 838 987.

Spotkanie sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.