PełnoAktywnych coraz więcej!

PełnoAktywnych  coraz więcej!

PełnoAktywni Wolontariusze się szkolą

W grudniu przeszkoliliśmy na kursach stacjonarnych 4 grupy wolontariuszy. Podjęli oni współpracę z organizacjami pełniącymi w Subregionie Bielskim funkcję Liderów Wolontariatu Integracyjnego. Kolejne 5 grup przejdzie szkolenia wiosną 2020 r. Wolontariusze przygotowywani są teraz do podjęcia konkretnych działań – przeprowadzenia pierwszych akcji wolontarystycznych. Wolontariusze gotowi są nawiązać dłuższą współpracę ze swoimi organizacjami i instytucjami, dlatego podczas szkoleń prezentujemy im także ofertę Korpusu Solidarności – Programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce. Organizacje są także przygotowywane do pełnienia w swoich lokalnych środowiskach funkcji rzeczniczych i strażniczych – reprezentowania osób z niepełnosprawnościami, stania na straży ich praw. PełnoAktywni wolontariusze wesprą swoje organizacje także w tych jakże ważnych działaniach. PełnoAktywni to zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i ich sojusznicy. Połączyła ich chęć pomagania i wolontariat.

Weź udział w szkoleniu e-learningowym Centrum na Wschodzie i zostań wolontariuszem już dziś!

W grudniu uruchomiliśmy także kursy e-learningowe, otwarte dla wszystkich chętnych. Kursy są bezpłatne. Na platformie szkoleniowej jako pierwszy wstawiliśmy kurs pt. „ABC wolontariatu”. W szybki i łatwy sposób można zdobyć podstawowe informacje niezbędne każdemu wolontariuszowi. Po zrealizowaniu kursu i zdaniu krótkiego testu (jeśli dokładnie przerobicie lekcje, zdacie go na pewno, bez obaw! 🙂 ) , natychmiast generowany jest Certyfikat. Kursy dostępne są pod adresem: www.wiedza.centrumnawscodzie.pl Zapraszamy!

Projekt „PełnoAktywni Wolontariusze” realizowany jest przez Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” oraz Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu FIO na lata 2014-2020.