Podsumujmy akcję #MikołajkowyWolontariat

Podsumujmy akcję #MikołajkowyWolontariat

Okres świąteczny to taki szczególny czas. Nie chcieliśmy, aby dzieci w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich (ZOL) spędziły ten czas samotnie. Przez epidemię, nie mogliśmy ich osobiście odwiedzić, ale postanowiliśmy w inny sposób pokazać, że o nich pamiętamy, myślimy, tęsknimy. PełnoAktywni Wolontariusze z całego Subregionu Bielskiego zorganizowali więc akcję #MikołajkowyWolontariat, która trwała od końca listopada 2020, aż do połowy stycznia 2021.

Prezenty, prezenty, masa prezentów

Rozwój akcji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wolontariusze kilkukrotnie organizowali więc dostawę paczek do ZOL. Najpierw, na początku grudnia, jeszcze przed Mikołajkami, dzieci otrzymały mnóstwo paczek z zabawkami, słodyczami, poducho-przytulankami, a placówka spory zapas środków higienicznych (ZOBACZ RELACJĘ). Tuż przed wigilią zawieźliśmy paczki z kolorowymi piżamkami dla każdego dziecka oraz ślicznymi poduszkami. Ponadto ZOL otrzymał domowe ciasta świąteczne i soki. W styczniu wszystkie dzieci dostały także nowe dresy.

Bez Was #MikołajkowyWolontariat nie byłby możliwy

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy tak entuzjastycznie włączyli się w akcję #MikołajkowyWolontariat , a zwłaszcza: ROPS w Białymstoku, PełnoAktywnym wolontariuszom z Fundacji Futurum, Stowarzyszenia Kreatorzy Rzeczywistości, Koła Gospodyń Malwa w Kleszczelach, Stowarzyszenia „Nasza Tradycja”. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom prywatnym, które przekazały dary rzeczowe. Ogromne podziękowania dla osób, które finansowo wsparły akcję na  zrzutka.pl (chcieliśmy zebrać 1.600 zł a dzięki Wam uzbieraliśmy aż 2.870 zł !!!).

Co dalej?

Oby epidemia szybko ustąpiła, bo wolontariusze bardzo chcieliby nareszcie osobiście spotkać się z dziećmi.  A tymczasem PełnoAktywni już obmyślają kolejne niesamowite niespodzianki dla dzieci z ZOL. Bądźcie z nami w kontakcie, i włączajcie się – RAZEM MAMY WIELKĄ MOC! NIECH NIKT NIE CZUJE SIĘ SAMOTNY, TAKŻE W TRUDNYCH CZASACH EPIDEMII !