Za nami pierwsze lekcje aktywności obywatelskiej

Za nami pierwsze lekcje aktywności obywatelskiej

Już 4 klasy szkolne dały się wciągnąć w fascynującą grę scenariuszową! Młodzież staje się aktywnymi uczestnikami pewnej historii, która mogłaby przecież wydarzyć się także w Twoim mieście czy w Twojej gminie… Każdy uczeń ma tu swoją wyznaczoną rolę, ale musi też potrafić współpracować, ponieważ w podgrupach są do wykonania ważne zadania. Scenariusz gry opiera się na prawdziwych zasadach i mechanizmach, jakimi kierują się lokalne społeczności, w tym w relacjach samorząd-mieszkańcy. Młode osoby, odgrywając swoje role, jednocześnie uczą się jak być aktywnymi, świadomymi obywatelami i mieszkańcami swojej gminy.

Dowiedz się więcej (TU POZNASZ SZCZEGÓŁY) i zaproś nas do Twojej szkoły, biblioteki, ośrodka kultury czy innej placówki, gdzie młodzież w wieku 13+ uczy się lub spędza czas!

Gdzie już gościliśmy?

Najpierw spotkaliśmy się z bardzo aktywnymi uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce

A potem z inną niesamowitą klasą z tego samego Liceum w Hajnówce

   

Zaprosiła nas też cudowna i pełna ochotników VII klasa Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach

Oraz kreatywna i bardzo zgrana II klasa technikum w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim

 

Lekcje aktywności obywatelskiej prowadzimy w ramach projektu „Podaj Dalej – Podlaska Sieć Samopomocowa” (PSS Podaj Dalej) finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu  Fundusz Inicjatywy Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.