#CzysteRzeki – kolejna wspólna akcja

#CzysteRzeki – kolejna wspólna akcja

Cel akcji #CzysteRzeki

Koalicje pomocowe, działające dotąd pod hasłem #PodlaskiePomaga tym razem spieszą na ratunek podlaskiej przyrodzie. Kolejna wspólna akcja #CzysteRzeki ma na celu sprzątanie brzegów rzek (tych dużych i tych małych), otoczenia, jak i działania edukacyjne. Podczas akcji wolontariusze będą zachęcać do ograniczania produkcji odpadów w życiu codziennym i właściwego obchodzenia się z nimi.

Kto koordynuje i realizuje akcję #CzysteRzeki

Akcja realizowana jest w okresie czerwiec-lipiec 2020 r. na terenie całego województwa podlaskiego. Akcje koordynują: Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat (subregion suwalski), Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” (subregion bielski), Centrum Wolontariatu w Łomży (subregion łomżyński) i Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku (subregion białostocki).

W Subregionie Bielskim w działania koalicji zaangażowali się PełnoAktywni wolontariusze współpracujący ze Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie”, Dekanalnym Instytutem Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach, Klubem Wolontariuszy „W jedną stronę” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim, Kołem Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. JP II w Dziadkowicach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Dołubowie, Autentyczni Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół, Stowarzyszeniem „Podlaski Raj”, Fundacją Freesia, Stowarzyszeniem „Rach Ciach”, Stowarzyszeniem Kreatorzy Rzeczywistości, Stowarzyszeniem „Nasza Tradycja”.

Bądź dalEKOwzroczny

Dołącz do akcji #CzysteRzeki i bądź strażnikiem czystej przyrody. Jeśli zdecydujesz się zaangażować w wolontariat długoterminowy, możesz zostać także członkiem Korpusu Solidarności www.korpussolidarnosci.gov.pl Szczegółowych informacji w Subregionie Bielskim udziela: Katarzyna Kamecka-Lach, tel. 600 881 572, stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”,  realizowanego przez CAS Pryzmat z Suwałk, a finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności-CRSO z programu Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.