Dołącz do akcji #MikołajkowyWolontariat2021

Dołącz do akcji #MikołajkowyWolontariat2021

W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym (ZOL) w Bacikach Średnich na Podlasiu mieszkają dzieci z poważnymi niepełnosprawnościami. Dla wielu dzieci ZOL jest jedynym domem. W ich przypadku zetkniecie z Covid 19 mogłoby zakończyć się dramatycznie, dlatego żadne dziecko nie może opuścić placówki. A dzieci wyczekują Mikołaja, marzą o prezentach. 

Mikołajkowi Wolontariusze z podlaskich organizacji i szkół w ubiegłym roku zrobili dzieciom niespodziankę. W okolicach 6 grudnia, a potem w wigilię Bożego Narodzenia (katolicką i prawosławną) zawieźliśmy do ZOL mnóstwo świątecznych podarków. Ależ była radość dzieci! Pomimo epidemii, Mikołaj o dzieciach nie zapomniał! (Zobacz podsumowanie akcji #MikołajkowyWolontariat w 2020 r.)

Chcemy tę akcję powtórzyć także w tym roku! Czy pomożesz nam spełnić marzenia dzieci? 

Jak można pomóc rzeczowo?

Nasi wolontariusze przygotowują  paczki, które w bezpieczny sposób dostarczymy do ZOL. Wolontariusze szyją, kleją, dziergają, pieką, co kto potrafi. Wszystko po to, aby Mikołajkowy worek z prezentami dotarł na czas. Możesz nam dostarczyć coś gotowego od siebie. Bardzo prosimy, aby przynosić TYLKO rzeczy z poniższej listy. W przypadku rzeczy używanych, aby były one w dobrym stanie, czyste, wyprane.

Zbieramy:

  • puzzle
  • zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku (od 2 do 15 lat)
  • malowanki
  • duże pluszaki (jeśli używane – koniecznie wyprane)
  • słodycze takie jak: ciasteczka, ptasie mleczko, wafelki, czekolady, żelki (Uwaga! Prosimy NIE przynosić drobnych cukierków, groszków, landrynek, takich które mogą spowodować zadławienie)
  •  środki czystości: chusteczki nawilżane (duże opakowania), szampony, żele pod prysznic,  patyczki do uszu.
  • spodnie dresowe dziewczęce i chłopięce w różnych rozmiarach, dla malutkich dzieci (2-5 lat), jak i duże rozmiary (L i XL)

OSOBY, KTÓRE CHCĄ DOSTARCZYĆ DARY RZECZOWE PROSIMY O KONTAKT TEL. NR 600 881 572
Wkrótce podamy listę miejsc, gdzie można bezpośrednio dostarczyć dary. 

Jak można pomóc finansowo?

Bardzo zachęcamy do finansowego wsparcia akcji #MikołajkowyWolontariat2021  W tym celu zapraszamy na specjalnie uruchomioną ZRZUTKĘ a my za zebrane tam środki kupimy nowe rzeczy dla dzieci z ZOL, zgodnie z wyżej podaną listą potrzeb.

Kim są Mikołajkowi Wolontariusze?

Organizatorem akcji od 2020 r. są PełnoAktywni Wolontariusze. PełnoAktywni to już duża społeczność, jesteśmy w całym Subregionie Bielskim. Są wśród nas: lokalne organizacje, szkolne koła wolontariatu, grupy nieformalne, osoby prywatne, instytucje. I jest nas coraz więcej! Od tego roku zacieśniamy jeszcze bardziej współpracę pomocową w ramach Podlaskiej Sieci Samopomocowej „Podaj Dalej” (PSS Podaj Dalej)

W tegoroczną akcję #MikołajkowyWolontariat2021 włączyli się już:

-szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej w Dziadkowicach
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej w Andryjankach
– szkolne koło wolontariatu w Szkole Podstawowej w Grodzisku

BARDZO DZIEKUJEMY!