Przez samorzecznictwo do niezależnego życia – zapraszamy na Konwent!

Przez samorzecznictwo do niezależnego życia – zapraszamy na Konwent!

Już po raz czwarty spotykamy się na terenie Subregionu Bielskiego podczas Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami. Inicjatorem i głównym organizatorem naszych corocznych spotkań jest  Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami . W ubiegłym roku  Konwent odbył się w Osmoli (zobacz relację), tym razem zapraszamy do Bielska Podlaskiego. Temat tegorocznego spotkania to „Przez samorzecznictwo do niezależnego życia”. Samorzecznictwo (self-adwokatura) osób z niepełnosprawnościami  jest jeszcze mało znaną ideą w naszym Subregionie, ale od początku 2021 roku dzieje się w tym temacie coraz więcej dzięki projektowi „PełnoAktywni-SamoSprawni”.  Spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia filmu „Na górze Tyrryry” (reż. Renata Kijowska) o zespole rockowym Na Górze którego dewizą jest:  „To nie jest zespół stworzony dla terapii. Chyba, że mówimy o terapii dla publiczności”. Film będzie dobrym punktem wyjścia do dyskusji właśnie o niezależnym życiu. 

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny i przyjaciół, lokalne organizacje społeczne, instytucje, i wszystkich, którzy czują się sojusznikami osób z niepełnosprawnościami. 

Termin:  11 października 2021 (poniedziałek), godz. 16.00.
Miejsce: Bielski Dom Kultury, Sala Widowiskowa, ul. 3 Maja 2, Bielsk Podlaski
Prosimy o zgłoszenie chęci przybycia pod nr tel. 600 881 572, stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Na spotkanie zapraszają jego organizatorzy i partnerzy: Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami,  Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie”, Bielski Dom Kultury, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim, Autentyczni Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół; NGOtv