Bohaterowie Giełdy Talentów dzielą się swoją pasją (relacje z pierwszych warsztatów)

Bohaterowie Giełdy Talentów dzielą się swoją pasją (relacje z pierwszych warsztatów)

Jeśli masz ciekawą pasję, hobby lub profesję, zwłaszcza taką, która dla współczesnej młodzieży może wydawać się czymś niespotykanym, zapraszamy do udziału w programie „Giełda Talentów”! Dowiedz się więcej o programie  „Giełda Talentów”.

Poznaj Bohaterów Giełdy Talentów 2021

Poznaj Bohaterów Giełdy Talentów 2022

Uczestnicy programu „Giełda Talentów” chętnie dzielą się swoimi pasjami. W porozumieniu z lokalnymi placówkami kultury, szkołami, organizacjami pomagamy im w zorganizowaniu warsztatów dla mieszkańców, w tym dla młodzieży.

W 2022 r. odbyło się pierwsze 5 warsztatów.

W listopadzie swoje warsztaty przeprowadziła Pani Bożena, którą znamy z filmu pt. „Pączki jak niebo w gębie”. Warsztaty kulinarne zorganizowaliśmy we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wyszkach. Zobacz relację filmową z warsztatów.

Kolejne spotkanie warsztatowe poprowadziła pani Tamara, którą poznaliśmy w filmie„ Zaraża optymizmem i pasją”. „Spotkanie z poezją pisaną sercem Seniora” odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. Przyszło wielu mieszkańców Bielska, w różnym wieku, było bardzo poetycko!

 

Zorganizowaliśmy także dwa warsztaty szydełkowe. Pierwsze poprowadziły w grudniu Pani Janina i Pani Lila, które znamy z filmu „Szydełko dawniej i dziś”. Warsztaty zorganizowaliśmy we współpracy z Lokalnym Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Dziadkowicach. A drugie poprowadziła Pani Walentyna, bohaterka filmu „Cuda na szydełku”. W organizacji warsztatów pomógł Dzienny dom Pomocy w Orli.

Ostatnie w tym roku warsztaty pn. „Rysunek węglem i kredą” poprowadził Pan Piotr, bohater filmu „Dzień bez choćby jednej kreski jest dniem straconym”. W organizacji warsztatów plastycznych pomogła Fundacja Unitalent z Bielska Podlaskiego.

 

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Podaj Dalej – Podlaska Sieć Samopomocowa” który jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu  Fundusz Inicjatywy Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.